Los Fuegos to zespół wielokulturowy z siedzibą w Kolding w Danii, muzycy wywodzą się z różnych krajów i tradycji muzycznych, dzięki czemu ich oryginalny materiał jest wyjątkowym przeżyciem, który pokazuje dziką ekstatyczną energię Bałkanów, surową instynktowną pasję cumbii, falujący strumień reggae.Każdy występ Los Fuegos jest pełen płonących rytmicznych rytmów, intensywnych linii melodycznych, odważnych, ale płynnych harmonicznych układów i dynamiki ognia, które całkowicie rozpalają scenę i prowadzą tłum w taneczną ekstazę. Ich liryczna treść przedstawia różnorodne wielojęzyczne narracje, które podkreślają ich rzeczywistość jako imigrantów w obcym kraju.

Los Fuegos to okazja do doświadczenia różnych kultur i stylów muzycznych naraz. Ich głównym celem jest zderzenie europejskiej publiczności z ich wywrotową muzyką i otwartymi umysłami i zmysłami na zagraniczne i niekonwencjonalne formy sztuki.

Julian Maraboto (Meksyk): głos, gitara Amila Jusufagic (Bośnia): harmonijka Mario Casas (Kolumbia): gitara elektryczna Rasmus Due (Dania): bas Lass Skak (Dania): bas

LOS FUEGOS GRA