JEMIAYKA

Zespół z Torunia, mający swoje początki w roku 2003. Styl muzyczny można określić jako reggae z domieszką punk rocka i dub. Główną wartością muzyki Jemiayka są ciekawe teksty, w których przejawia się specyficzne poczucie humoru, charyzma wokalisty i dużo energii wymienianej z publiką na koncertach. Każdy z utworów porusza ciekawe z naszej perspektywy tematy, często bardzo aktualne i uniwersalne.

Odczuwamy satysfakcję widząc reakcję słuchaczy podczas występów oraz bardzo dobry feedback. Dzięki temu coraz szersze grono odbiorców może poznawać reprezentowany przez Jemiayka styl, nazwany przez nas Haquna Reggae Style!

Trzon zespołu stanowią jego założyciele: Jarek “Babajaro” Szubert oraz Robert “Odik” Ohde – doświadczeni toruńscy muzycy. W trakcie działalności zespołu skład ulegał wielu zmianom, lecz wykrystalizował się ostatecznie w 2016 roku. Działalność zespołu opierała się głównie na koncertach, tych małych, często w klubach, oraz na dużych scenach plenerowych (Kortowiada w Olszytnie w 2005 roku, Juwenalia w Toruniu w 2006 roku). Dwukrotnie występowaliśmy również na jednym z najstarszych i
największych festiwali muzyki reggae w Polsce – “Afryka Reggae Festival” w toruńskiej Od Nowie w latach 2004 i 2018. W zeszłym roku rozpoczęliśmy nagrywanie płyty w “Madżonga Studio” w Bydgoszczy, która ukaże się na rynku wiosną 2019 roku.

JEMIAYKA GRA